MDD je sviatok detí!

Autor: Alena Dúhová | 2.7.2008 o 12:05 | Karma článku: 6,72 | Prečítané:  2985x

Vlani sme si sľúbili, že ...

... aj tento rok pripravíme pre deti k ich sviatku deň plný hier a zábavy. Medzinárodný deň detí pripadol na nedeľu 1. júna 2008, ale my sme sa rozhodli, že ho oslávime už v sobotu, 31. mája 2008. Pod slovkom – my – sa skrýva kolektív mojich kolegov a známych, ktorí radi venujú svoj voľný čas dobrej veci.

 

 

1136.jpg

 

Za miesto realizácie sme opäť zvolili Sokoliarsky dvor Astur na hrade Červený Kameň. Vlaňajšie ohlasy boli priaznivé, deťom aj rodičom sa páčilo, preto sme program situovali do známeho prostredia – záhrady pod hradom.

 

img_0951.jpg

 

Tento raz sme sa si privstali, aby sme všetko včas prichystali a aby deti, keď prídu do sokoliarskeho dvora mohli ihneď začať súťažiť.

 

img_0953.jpg

 

V priebehu celého dňa prebiehali súťaže v troch kolách, ktoré vždy vyvrcholili letovými ukážkami dravcov, nasledovalo losovanie návrhu mena pre sokoliu mládež – jedného samčeka a jednu samičku sokola rároha. Ako tretia v poradí bola mladá sovička, ktorej deti navrhovali meno.

 

0001.jpg

 

Pri vstupe obdržali deti letáčik s vyznačením úloh, ktoré bolo potrebné splniť. Najprv sa prešli náučným chodníkom, aby si zblízka pozreli operencov a do letáčiku doplnili ich mená. Pri návrhu mien pre mladých sokolov a sovičku sa uplatnila detská pamäť na obľúbených hrdinov z rozprávok a seriálov.

0947.jpg

 0949.jpg

 1214.jpg

 

Keď odovzdali kartičku s menom, museli deti prejsť popri zlej strige, prebehnúť sa po malej kladine a vyskúšať si pocit „lietania“.

 1220.jpg

Nakŕmili vtáčika, studničke doliali vodu a rodičia im prečítali povesť o Džingischánovi a jeho obľúbenom sokolovi.

 img_0912.jpg

Povesť je o priateľstve a tak ďalšou zastávkou bol zelený strom priateľstva.

 img_0965.jpg

Deti napísali na kartičku svoj odkaz, priviazali na špagátik zavesený na strome a vietor sa už postaral o to, aby ich pozdrav zaniesol do šíreho sveta.

img_0996.jpg

V umeleckom kútiku si potom v tieni starej jablone všetci oddýchli a nakreslili obrázok.

0992.jpg

 

 1270.jpg

 Ten odovzdali pri paneli, na ktorý sa pripevňovali výtvory detí z aktuálneho „kola“. Odmenou im boli sladkosti a pochvala za absolvovanie všetkých disciplín.

 

1269.jpg

Pri letových ukážkach, v ktorých sa draví operenci predvádzali špeciálne pre detské publikum, sa vyznamenal krkavec Dodo, ktorý odmietal lietať, zato sa mu zapáčili prechádzky medzi návštevníkmi. Chytro sa vrhal na všetko, čo vyzeralo ako jedlo, dokonca neváhal strčiť hlavu do batohu, zvedavý, čo tam je. Poskakoval po lavičkách a vôbec sa mu nechcelo späť na rukavicu! Deti pišťali, uskakovali pred veľkým čiernym zobákom, ale mali neskrývanú radosť z jeho nezbednosti. (na obrázku vidíte najmladšiu sokoliarku Emu s myšiakom)

 1137.jpg

Na záver majestátne pristál orol skalný z hradnej veže na rukavici sokoliara a letové predstavenie skončilo.

 1143.jpg

1145.jpg

Zvedavé oči sa upierali k losovaniu. Najprv sa vylosovali návrhy mena pre pokrstenie sokolíka, potom boli  oceňovaní mladí umelci.

1150.jpg

Odmenené boli takmer všetky deti a my dospelí sme svoju odmenu videli v ich šťastných úsmevoch a želaní, aby sme aj na budúci rok pripravili pre nich takýto deň. Dokonca niektorí rodičia hovorili, že by sme mali častejšie.....

1212.jpg

A tak sme si sľúbili, že sa opäť stretneme na MDD 2009! A zase budeme lietať.........

     

   

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Okolo majetku Bašternáka sa dejú čudné veci

Ako skončí majetok odsúdeného daňového podvodníka?

Stĺpček Jakuba Fila

Snáď si tie deti tú tvár Smeru nebudú pamätať

Nahnevaný Fico sa snaží pôsobiť milo a vtipne, je však skôr trápny.


Už ste čítali?